Reklam Üst

G20 zirvesine Putin ve Zelenski davet edildi!

G20 zirvesine Putin ve Zelenski davet edildi! 


Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin oluşturduğu G20 Zirvesi bu yıl Endonezya'ya bağlı Bali Adası'nda düzenlenecek. Zirvenin ev sahibi Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Rusya lideri Putin ve Ukrayna lideri Zelenski'yi zirveye davet etti. Zelenski, aldığı davet için minnettar olduğunu ifade ederken Putin'den konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Ukrayna'daki savaşın bitirilmesi ve barış süreci için Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'yi bu yıl Endonezya'da düzenlenecek G20 Zirvesi'ne davet ettiklerini ifade etti

ZELENSKİ'DEN TEŞEKKÜR MESAJI


Zelenski, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Widodo'nun Birleşmiş Milletler'deki açık tutumu ve Ukrayna'ya verdiği destek için teşekkür ederim. Beni G20 Zirvesi'ne davet ettiğiniz için minnettarım" ifadelerini kullandı.

İKİ LİDERE DE DAVET GİTTİ


Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo bugün yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Putin'in de zirveye davet edildiğini duyurdu. Ancak Kremlin'den yapılan açıklamada ise Putin'in zirveye katılıp katılmama konusunda henüz karar vermediği vurgulandı.

BALİ ADASI'NDA DÜZENLENECEK


Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin oluşturduğu G20 grubun zirvesi, kasımda Endonezya'ya bağlı Bali Adası'nda düzenlenecek.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak: sondakika

Yorum Yap

Tasarım Akblog.NET

Daha yeni Daha eski

Konu Üst Reklam

Konu Alt Reklam