Reklam Üst

George Soros'un Kellesini Alacaklar

George Soros'a bombalı suikast girişimi!

George Soros'un Kellesini Alacaklar
Son dakika... ABD'li milyarder iş insanı George Soros'un, New York'un Westchester ilçesindeki evinin posta kutusunda patlayıcı madde bulundu.
Demokratlara verdiği destek nedeniyle aşırı sağcı grupların hedeflerinden biri olan ABD'li iş insanı Soros'un Westchester'deki evinde, Soros'un evde bulunmadığı sırada eve ulaşan patlayıcı madde içeren paket, bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

FBI ajanları, polisler ve ilk yardım ekiplerinin ilk verdiği bilgilere göre, Soros'un çalışanlarından biri posta kutusuna bırakılan paketi kontrol etti. Paketin içinde patlayıcı madde olduğunu anlayan kişi, paketi ormanlık alana doğru uzaklaştırdıktan sonra polisi aradı.

Yaşanan olayla ilgili soruşturmanın, terör bağlantısı olduğu gerekçesiyle FBI'a devredildiği belirtildi. 

MACAR HÜKÜMETİ VE SOROS KRİZİ

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, mayıs ayında, Avrupa Parlamentosunda (AP) Macaristan hakkında soruşturma başlatılması talebinin Amerikalı milyarder George Soros'un planı olduğunu öne sürmüştü.

Szijjarto yaptığı açıklamada, AP'de, hukukun üstünlüğü ilkesi, demokrasi ve temel hakların "ciddi derecede bozulduğu" gerekçesiyle Macaristan'ın Avrupa Birliği (AB) Konseyindeki oy hakkının askıya alınmasına yol açabilecek bir sürecin başlatılmak istenmesine tepki göstermişti.

Macar hükümetinin 7 Temmuz'da yaptığı Soros karşıtı kampanya kapsamında hazırlanan afişlerde de "Sonunda Soros'un gülmesine izin vermeyelim." ifadeleri kullanılmıştı.

YASA DIŞI GÖÇE DESTEK SUÇLAMASI

Sığınmacı karşıtı tutumuyla bilinen Macaristan hükümeti, Soros'u finanse ettiği sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yılda yaklaşık 1 milyon sığınmacıyı yasa dışı yollarla Avrupa'ya taşımakla suçluyor.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, 6 Ekim'de Macaristan devlet radyosu Kossuth Radio'daki haftalık konuşmasında, Brüksel'in Soros'un etkisi altında olduğunu iddia ederek "George Soros, insanları ve örgütleri satın aldı. Brüksel de onun etkisi altında. Tel örgüyü yıkıp milyonlarca sığınmacıyı Avrupa'ya sokmak daha sonra da bu sığınmacıları zorunlu bir şekilde dağıtmak istiyorlar. Bunu kabul etmeyenleri de cezalandırmak istiyorlar.'' demişti.

Orban, daha önce yaptığı bir açıklamada da "Soros, gizli bir şekilde kendi kurumları üzerinden yasa dışı göçe maddi destek veriyor. Soros'un göçmen siyasetine göre, AB'ye her yıl 1 milyon sığınmacı taşınmalı. AB Komisyonu, George Soros ve sivil toplum kuruluşları, Macaristan'ın göçmen düzenlemesine saldırıyor, Macaristan'ın sınırdaki tel örgüyü yıkmasını, hukuki düzenlemeler yapmasını ve yasa dışı göçmenlerin ülkeye girişine izin vermesini istiyorlar." ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yap

Tasarım Akblog.NET

Daha yeni Daha eski

Konu Üst Reklam

Konu Alt Reklam