Soylu'dan Pekere Operasyon Talimatı

Bakan Soylu'dan Sedat Peker açıklaması: Operasyon emrini veren bizzat benim

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in evinin polis tarafından arandığı anlar ilk kez TRT Haber'de.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber'e konuk oldu, soruları cevapladı. 

Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ithamlarının Türkiye'ye yönelik uluslararası bir operasyon olduğunu söyledi.
Soylu, Peker'in yakalanmasına yönelik operasyonu ise kendisinin başlattığını vurguladı, "Devlet alır, getirir, adalete teslim eder" dedi.
"Çok basit söylüyorum; burada uluslararası bir operasyon var. Devlet Süleyman Soylu'yla kaim değildir. Burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bu devlet suçlu ile suçsuzu, haklı ile haksızı, bu devlete ihanet eden, bu devlete asi olanı, bu devlete tabi olanı ve bu millete tabi olanı en iyi bilen anlayışa sahiptir. Alır, getirir, adalete teslim eder. Bu kadar açık bu bir operasyondur, bu operasyon devam ediyor. Süleyman Soylu gider Ahmet gelir. Hiç kimse merak etmesin, millet bu koltuğa oturanlara iş yaptırır. Operasyonu yapan benim. 1 buçuk yıl duran bir operasyonu harekete geçiren benim."
Bakan Soylu, Peker'in 'polis araması sırasında kötü muamele' iddialarıyla ilgili de açıklamada bulundu, Peker'in evinin aranma görüntülerini paylaştı. 
Polis kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde, Peker'in eşinin evde arama yapan polislere eşlik ettiği görülüyor.

Kamera kayıtlarına, Peker'in eşinin kıyafetlerinin ve özel eşyalarının bulunduğu alandaki arama çalışmalarının kadın polisler tarafından yapıldığı yansıyor.

Bakan Soylu'dan Sedat Peker açıklaması: 

Operasyon emrini veren bizzat benim. Görüntülerde ayrıca evdeki çalışmalar sırasında patlayıcı madde arama köpeğinden faydalanıldığı yer alıyor.
Arama çalışmaları esnasında polislerin evde buldukları silahlarla ilgili tutanak tuttukları anlar da görülüyor.

--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi

Yorum Yap


Seviyeli yorumlarınızı bekleriz.

Haberoku.gen.tr

Daha yeni Daha eski